Exkurze v Zemi Keltů

Exkurze v Zemi Keltů

Chcete se dozvědět více o životě Keltů? Navštivte s námi Nasavrky v Železných horách a tamní Zemi Keltů. Exkurze vás na celý den zavede na území, kde několik století před začátkem křesťanského letopočtu žili naši předci – Keltové.

Celodenní exkurzy zahájíme prohlídkou expozice v muzeu na zámku v Nasavrkách mapující život Keltů, po té nás čeká cesta na původní oppidum České Lhotice a naši exkurzi zakončíme v zrekonstruovaném oppidu Země Keltů, kde nás bude čekat komentovaná prohlídka a drobné občerstvení vytvořené podle keltských receptů. Pro zájemce je možné zajistit i krátkou přednášku o keltské kuchyni, bylinkářství nebo zpracování medu.

Exkurzi je možné upravit, doplnit nebo naopak zkrátit podle předem daných požadavků klientů. Naše akce jsou vhodné pro školy, firmy i větší skupiny veřejnosti, stačí napsat na jiri.k[email protected] nebo zavolat na 737 768 811 a dozvědět se více.

V ceně zážitku je doprava, vstupy, prohlídka, průvodce a malé pohoštění.

„Země Keltů se nachází v Železných horách v Nasavrkách a okolí. Je to místo s krásnou krajinou a historií, která pamatuje keltské osídlení. Země Keltů je neziskový projekt spolku Boii a zastřešuje aktivity pro veřejnost, které cílí na prezentaci zdejšího keltského osídlení. Středobodem Země Keltů je keltský skanzen.“ Píše se na stránkách Země Keltů a je opravdu na co se těšit.

Tamní oppidum je věrnou rekonstrukcí pravěkého města z prvního století před naším letopočtem. Mnohé stavby a dvorce odpovídají reálným budovám nalezeným na českém území archeology. Všechny stavby, ale splňují parametry keltských obydlí dané doby. Na oppidu se také pohybují Kelti, kteří rádi odpoví na otázky návštěvníků a předvedou jim střípky ze svého života.

Foto: © Země Keltů / © Jiří Kalát

Napsat komentář