Cesty za Kelty

Cesty za Kelty

Keltové žili na území dnešní České republiky před více jak dvěma tisíci lety. Na našem území leží řada míst, kde nacházíme důkazy o této úchvatné starověké kultuře. Keltové byli obávaní válečníci, ale i skvělí řemeslníci, spojovali v sobě touhu po boji s žádostí po luxusu i vzdělání. Objevte s námi keltskou kulturu během některé z našich zážitkových cest.

Kam jezdíme nejčastěji?

Zámek Nižbor

„Informační centrum keltské kultury bylo Ústavem archeologické památkové péče zprovozněno v roce 2004 v prostorách zámku Nižbor jako součást velkého grantu Keltská Evropa. Zámek se tak stal trvalou připomínkou keltské minulosti Čech a svou polohou naproti slavnému oppidu Stradonice zprostředkovává svým návštěvníkům nejen poznání, ale také atmosféru keltského světa.“ Informační centrum keltské kultury – Nižbor.

Země Keltů – Nasavrky

„Země Keltů se nachází v Železných horách v Nasavrkách a okolí. Je to místo s krásnou krajinou a historií, která pamatuje keltské osídlení. Země Keltů je neziskový projekt spolku Boii a zastřešuje aktivity pro veřejnost, které cílí na prezentaci zdejšího keltského osídlení. Středobodem Země Keltů je keltský skanzen.“ Země Keltů.

Foto: © Země Keltů / © Jiří Kalát

Naše akce jsou vhodné pro školy, firmy i větší skupiny veřejnosti, stačí napsat na [email protected] nebo zavolat na 737 768 811 a dozvědět se více.

Napsat komentář